Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

AKTUALNOŚCI

Szkolenie - III cz. "Archeologia w praktyce architekta..."

Zapraszamy na  III Część szkolenia:
"Archeologia w praktyce architekta, rewitalizacja przestrzeni miejskich, a ochrona dziedzictwa archeologicznego, standardy tworzenia rezerwatów archeologicznych, rekonstrukcji archeologicznych obiektów zabytkowych".

TERMIN:
28 czerwca 2018 r. o godz.  godz. 15.00 w sali 055 na

MIEJSCE:
Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

ZAGADNIENIA OMAWIANE NA SZKOLENIU:
1.        „Archeologia w praktyce architekta” - wykład ma na celu omówienie specyfiki nieruchomych zabytków archeologicznych,  wykonywania prac archeologicznych w kontekście  inwestycji budowlanych, przedstawia obowiązujące w tym zakresie podstawy prawne i procedury  administracyjne, zakres i sposoby rozpoznania archeologicznego oraz  szereg istotnych dla architekta wiadomości ułatwiających uwzględnienie tej problematyki w harmonogramie inwestycji. Wskazuje na korzyści i zagrożenia płynące z przed inwestycyjnego rozpoznania archeologicznego.

2.       „Architektoniczne wyzwanie - rekonstrukcje archeologiczne w świetle obowiązującej doktryny konserwatorskiej”  - prezentacja zawiera omówienie obowiązujących standardów dotyczących rekonstrukcji obiektów o charakterze archeologicznym, tworzenia rezerwatów i parków archeologicznych oraz parków kulturowych, jak również sposobów zagospodarowania stanowisk archeologicznych.

3.        „Rewitalizacja przestrzeni miejskich a ochrona dziedzictwa archeologicznego” – wykład obejmuje zagadnienia związane z planowaniem i prowadzeniem procesu rewitalizacji w aspekcie ochrony dziedzictwa archeologicznego. Na przykładach zostaną omówione zasadnicze problemy wynikające z prowadzenia prac ziemnych na obszarach miast historycznych .

Czas trwania szkolenia – ok. 3 godzin.
Materiały szkoleniowe zostaną przekazane Państwu w wersji elektronicznej w celu rozesłania uczestnikom szkolenia.

Prosimy o odpowiedź  drogą elektroniczną z podaniem swojego imienia i nazwiska.



data publikacji: 2018-06-22 13:58:08